کاملترین فایل(دانلود تحقیق در موردتب نزله ای بدخیم گاوهایا MCF 20ص)

دانلود تحقیق در موردتب نزله ای بدخیم گاوهایا MCF 20ص|کاملترین فایل|یو پی|50489294|
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان دانلود تحقیق در موردتب نزله ای بدخیم گاوهایا MCF 20صآماده دریافت می باشد .

نام فایل : تب نزله ای بدخیم گاوهایا MCF 20ص


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 20


حجم : 56 مگابایتتب نزله ای بدخیم گاوهایا
MCF
این بیمار حاد کشنده با واگیری محدود ، مختص گاو است . بین حیوانات اهلی تنها گاو و گومیش به این بیماری مبتلا شده و علائم ظاهری را از خود نشان می دهند و در سایر نشخوار کنندگان علائم بیماری دیده نمی شود . گاو در تمام سنین به این بیماری مبتلا می شود افزایش فصلی بیماری نشان می دهد که ویروس به وسیله واسطه ای چون گوسفند بیشتر باعث ابتلا می شود و در جاهایی که گاو و گوسفند باهم نگهداری می شوند بیماری بیشتر دیده شده است .
شانیهای ظاهری در دام بیمار
مرحله نهتفتگی بیماری در حالتهای طبیعی بین 3 تا 8 هفته متغیر است ، ولی شکل عادی بیماری بسیار شایع و تشخیص آن هم آسان است ، این شکل باتب 40 تا 41.5 درجه به طور ناگهانی و بیحالی مفرط آغاز می شود ریزش آب از بینی ابتدا مخاطی سپس چرکی و بعد زرد رنگ شده و به زودی تشکیل کبره می دهد ، پوست پوزه حیوان بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته و ملتهب و نقاط نکروزه وزخمهای سطحی روی مخاط بینی دیده می شود .
ریزش آب از چشم با ورم کم و بیش مشخص و تورم پلکها ، پر خونی مویرگهای سفیده چشم و کدر شدن قرنیه از علائم مشخصه بیماری است .
همچنین زخمهای داخل دهان و زخم روی لبها و سطح داخلی لثه به خوبی قابل رویت می باشد .
در این بیماری غدد لنفاوی متورم شده و قابل دیدن می شوند . در شکل عادی بیماری نشانی های عصبی به ویژه ناهماهنگی دستگاه حرکتی ، لرزش ماهیچه ها و ضعف دست و پا دیده می شود . از دیگر علائم بیماری دام ابتدا به یبوست مبتلا شده و بعد به اسهال دچار می گردد که در هر حالت دفع مدفوع با درد فراوان همراه است و در این حالت دفع ادرار به صورت قرمز رنگ می باشد .
آثار کالبد شکافی
در کالبد گشایی دام تلف شده به مخاط شکمبه و نگاری و هزارلا آسیب زیادی وارد نمی شود اما ممکن است سرخی خونریزی و یا زخم را در آن مشاهده نمود .
بر عکس ضایعات شیردان واضح تر از پیش معده است . مخاط داخل روده ها بسیار پر خون و متورم و زخم هایی در آن دیده می شود . احتمال دارد ضایعات فوق در نای و نایژه ها وجود داشته باشد . در این حالت ریه یا جگر سفید ممکن است که سالم بماند اما کبد متورم می شود که به صورت واضح قابل مشاهده است .
در مغز و پرده های آن خونریزی دیده می شود ، پر خونی در مخچه کاملاً قابل رویت است و بالاخره دام در اثر تنگی نفس ، تب شدید و التهاب پرده های مغز تلف می شود .
پیشگیری و درمان
برای مبارزه با این بیماری واکسنی تهیه نشده و درمان اختصاصی هم وجود ندارد ، لذا دامداران گرامی جهت عدم ابتلای دامهایشان به این بیماری لازم است که مسائل بهداشتی را کاملاً رعایت نموده و در صورت مشاهده بروز نشانه های ظاهری بیماری دام بیمار را از دیگر دامها جدا نگهداری کنند . چون مخزن بروز بیماری ناشناخته مانده و احتمال بروز بیماری از طریق گوسفند زیاد است بهترین روش پیشگیری جدا نگه داشتن گاوها به خصوص گاوهای دو رگ و اصیل از گوسفندان است ، زیرا گفته می شود که این بیماری توسط گوسفند به گاو منتقل می شود ولی از خود هیچ گونه علامتی را بروز نمی دهد .
در پایان توصیه می شود که به دلیل تشابه بعضی از علائم بیماری تب نزله ای بدخیم گاوها با بیماری طاعون گاوی و اسهال ویروسی بهتر است که در صورت مشاهده علائم بیماری سریعاً با مراجعه به نزدیکترین دامپزشکی موضوع را با کارشناسان در میان گذاشته تا نسبت به شناسایی بیماری اقدام نمایند .
بيماري طاعون شتر

در روز پنجم جولای ۲۰۰۴ خبرگزاری ترکمنستان اعلام کرد که بیماری خطرناک وواگیری در بین دام های منطقه مرزی قزاقستان واوزبکستان که کاراکورت
Kara Kurt
نامیده می شود ، دیده شده است وتعدادی نیز از دام های صحرای توپ کاراگان
Tupkaragan
در کشور قزاقستان درگیر بیماری شده اند . قابل ذکر است که این صحرا محل پرورش ونگهداری ۴۰۰۰ نفر شتر است وبنابر اظهارات مقامات محلی بر اثر شیوع بیماری بیش از ۱۰۰ نفر شتر تلف شده اند .
در گزارش دیگری مشخص شد که در ماه مه ۲۰۰۴ اپیدمی بیماری طاعون انسانی در ترکمنستان ظاهر شده ومنجر به مرگ ومیر بیش از بیست نفر گردیده است واین گزارش برای اولین بار توسط یک شرکت آلمانی که در مرز اوزبکستان ـ ترکمنستان مشغول کار بوده است ، اعلام شده است مراتب فوق توسط سازمان جهانی بهداشت ودفتر بین المللی بیماری های واگیر
OIE
تأیید نشده است ، اما نظر به خطرات بیماری ومشترک بودن آن بین انسان وشتر وبا توجه به شیوع آن در کشورهای همسایه ، این مقاله برای آشنایی دست اندرکاران با این بیماری تدوین ومنتشر می گردد .
طاعون شتر
Camel Plague

بیماری واگیر حاد و یا مزمنی است که با سپتی سمی، تخریب شدید بافت ریه ها و آسیب دیدن دستگاه لنفاوی بدن مشخص می شود. عامل مسبب بیماری ، باکتری یرسینیا پستس
Y.Pestis
...مطالب دیگر:
🔑بررسي قابليت هشدار دهنده وجود پليس راهنمايي و رانندگي، گوشي نوکيا 1100🔑بررسي ابر رساناها و انواع و خاصيت و کاربرد آنها🔑2500🔑نسه بر خلاف ديگر کشورهاي اروپايي در اواخر سدهٔ ۱۹ و اوايل سدهٔ ۲۰ داراي رشد جمعيت زيادي نبود. اين ام🔑بررسي استرس و نشانه ها و مقابله با آن و بررسي بررسي راهبردهاي مقابله با استرس در ورزشکاران🔑بررسي سيستم بينايي ربات ها با الگوبرداري از سيستم بينايي مگس🔑بررسي و رفع مشکل ‌ريزي برگ و ميوه درختان مركبات داراي عارضه كمبود پتاسيم🔑بررسي مهندسي مكانيك و اساس و فعاليتها و آينده شغلي آن و مروري بر نرم افزارهاي کاربردي مهندسي مکا🔑بررسي نحوه کار سيستم‌هاي بينايي ماشين و پيشرفت آن و مروري بر اهداف، تکنيک‌ها و تکنولوژي‌هاي موجو🔑بررسي آفات و بيماريهاي گياهي و بررسي چندين حشره و آفات و ويژگيها و مقابله با آنها🔑بررسي مبانى نظرى و راهبردى الگوى صحيح مصرف و مروري بر اسراف و انواع آن🔑بررسي کاربرد معادلات ديفرانسيل در مکانيک🔑بررسي يوپي اس دلتا کانورژن کاربرد آن و بررسي چگونگي کارکرد يوپي اس دلتا کانورژن و نحوه عملکرد اج🔑بررسي رمان آيات شيطاني و نويسنده و نقد و تحليل آن و تحليل پديده اسلام هراسي🔑آشنايي باCVT و انواع و نحوه کارکرد آن🔑بررسي کليدهاي کنترل ولتاژ و اينورترها و بررسي اجزاي مدارهاي كنترل و راه اندازي🔑بررسي ديفرانسيل خودرو و وظايف و انواع آنها🔑بررسي بودجه و منابع و مصارف دولت و مروري بر مازاد و کسري و تصويب بودجه🔑بررسي معادلات ديفرانسيل و کاربرد آن در مهندسي صنايع🔑بررسي عکسهاي هوايي و تاريخچه و انواع و کاربردهاي آنها🔑بررسي سازمان حسابرسي و اصول حسابرسي مالياتي و مواد و قوانين ماليات🔑بررسي و شناخت نظريه هاي معاصر فرهنگي در سطح بين المللي🔑بررسي سيگنال ژنراتورVCO و روش کار با آن و مروري بر روشهاي اندازه گيري فرکانسهاي صوتي🔑سيره،انديشه و شخصيت دکتر بهشتي و مروري بر رابطه ايشان با روشنفکران و ساير اقشار🔑بررسي موتورهاي الکتريکي و انواع و کاربرد آنها